Okna drewniane

Stolarka PCV

Stolarka ALU

Stolarka drewniana

Bramy i rolety

Okna drewniane

Windows2000

Oferta okien drewnianych do domów pasywnych i tradycyjnych powstała w wyniku realizacji projektu "Podniesienie konkurencyjności firmy WINDOWS 2000 poprzez uruchomienie w Rumi nowego gniazda do produkcji okien drewnianych" współfinansowanego ze przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Drewno to najstarszy materiał w budownictwie doceniany ze względu na swoje walory estetyczne, trwałość, względy praktyczne i funkcjonalność, jednocześnie jako produkt naturalny występuję w przyrodzie w dużej różnorodności. Daje to możliwość dowolnej aranżacji wnętrz oraz stanowi gwarancję estetyki. Naszym klientom rekomendujemy okna drewniane wykonane w systemach IV68 oraz IV88. Okna są wykonywane w dowolnym wymiarze i kształcie.

Z powodu swojego wyglądu okna drewniane są często traktowane jak meble. Okna dobiera się tak, by kształtem i kolorem pasowały nie tylko do elewacji, ale i elementów wystroju wnętrz. Okna drewniane muszą jednak - inaczej niż meble - sprostać oddziaływaniu zmiennych warunków atmosferycznych, wilgoci czy naporowi wiatru, a zatem niezmiernie ważna jest też ich trwałość, która zależy zarówno od materiału i konstrukcji profili, z jakich okna są wykonane, jak i ich wykończenie.

Windows2000

Elementy stolarki powstają z drewna klejonego ze sobą przeciwbieżnie ułożonymi słojami - trójwarstwowo, a te z kolei łączone są w całość za pomocą czopów lub mikrowczepów – połączenie uzależnione jest od zastosowania konkretnych elementów, co w efekcie daje nam bardzo stabilną i odporną na warunki atmosferyczne konstrukcje eliminująca efekty wypaczania i krzywienia elementów.
Okno drewniane charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem izolacyjności cieplnej k, znaczy to iż drewniane ramy okienne nie przewodzą ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. Stosowanie tych okien jest więc bardzo dobrą inwestycją, gdyż pozwalają one zaoszczędzić pieniądze na energii cieplnej, która stanowi znaczny procent kosztów utrzymania mieszkania

Oferowane przez nas okna dostępne są w szerokiej gamie kolorów kryjących oraz lazurowych, podkreślających naturalną strukturę drewna.

Palety kolorów
Kolory, drewno meranti: