Nawiewniki Aereco

Stolarka PCV

Stolarka ALU

Stolarka drewniana

Bramy i rolety

Nawiewniki Aereco

Windows2000

Nawiewnik to urządzenie, które umożliwia doprowadzenie powietrza do pomieszczeń w których zastosowana jest wentylacja grawitacyjna, mechaniczna wywiewna lub hybrydowa. Nawet przy szczelnie zamkniętych oknach nawiewniki pozwalają doprowadzać świeże powietrze w sposób ciągły, w ilości zgodnej z obowiązującymi przepisami. Należy pamiętać, że nawiewniki montujemy w pokojach i ewentualnie w kuchni, następnie powietrze przepływa przez całe mieszkanie do pomieszczeń z kanałami wentylacyjnymi (kuchnia, łazienka, WC), gdzie jest usuwane na zewnątrz wraz z powstałymi zanieczyszczeniami.  

Ze względu na sposób działania wyróżniamy:

nawiewniki higrosterowane – automatycznie dostosowują ilość dostarczanego powietrza do aktualnie panujących warunków. Otwarcie nawiewnika zmienia się wraz ze zmianą poziomu wilgotności względnej w pomieszczeniu, im wyższa wilgotność, tym więcej powietrza jest dostarczane do pomieszczenia. Taśma poliamidowa jest czujnikiem, który określa tę wilgotność względną. Nawiewnik nie wymaga obsługi przez użytkownika.

EMM - nawiewnik higrosterowany aereco
EMM - nawiewnik higrosterowany aereco

nawiewniki ciśnieniowe  – samoregulujące, ilość dostarczanego powietrza zależy od różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia, po osiągnięciu przepływu maksymalnego przysłona ogranicza dalszy wzrost ilości dostarczanego powietrza. Użytkownik ma możliwość przymknięcia nawiewnika ograniczając dopływ powietrza do minimum.

EFR- nawiewnik ciśnieniowy aereco
EFR- nawiewnik ciśnieniowy aereco

nawiewniki sterowane ręcznie – użytkownik sam decyduje o otwarciu bądź zamknięciu nawiewnika. Urządzenie nie posiada żadnej regulacji automatycznej.

Warto pamiętać, że brak skutecznej wentylacji pomieszczeń to:

  • wykroplenie pary wodnej na powierzchni szyb;
  • wilgoć w pomieszczeniach, a w efekcie powstanie się pleśni i grzyba;
  • złe samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Zmniejszona wymiana
  • powietrza może powodować bóle głowy, choroby górnych dróg oddechowych, uczulenia, itp.
  • pojawienie się nieprzyjemnego zapachu, najczęściej po długiej nieobecności użytkowników;
  • kondensacja zanieczyszczeń toksycznych emitowanych przez meble i materiały wykończeniowe;
  • niedobór powietrza potrzebnego do spalania paliwa w piecach gazowych, kominkach, itp.